Instalacja prtycje / system home

Witam. Planuje zainstalowac zorina na drugim komputerze. Ale ze wzgledu na to ze zona korzysta z windows 10 to chcem zainstalowac zorina inaczej tj. / partycja systemowa 60 gb na ssd (czy to nie za malo miejsca??? i partycja home na dysku sshd na hybrydowym dysku 500 gb . czy te wielkosci prtycji mi wystarcza do normalnego korzystania? gry bede instalowal ze steam bo ta platforma jest najlepsza pod linuks

I would consider 60gigs of space sufficient, but on the small side. Any software installed to Root will eat that space, along with Log Files. It should be ok, but if planning long term, you might allow more breathing room with 74gigs allocated to Root.

Using Yandex Translate:
Myślę, że 60gigs przestrzeni wystarczy, ale trochę mały. Każde oprogramowanie zainstalowane na Roocie rozszerzy się na tę przestrzeń, wraz z plikami dziennika. Powinno być OK, ale jeśli planujesz długoterminowo, możesz pozwolić na wygodniejszą przestrzeń z 74gigs przydzielonymi do roota.

ok. dziekuje za odpowiedz. Teraz ucze sie jak sie doklada nowe dyski na zorinie i jak sie je montuje ciekawe czy jest jakas opcja zamontowania drugiego dysku home na aplikacje jak to sie robilo w windowsie Pozdrawiam. troche to traci na tlumaczeniu przepraszam za to

Tak, po podłączeniu dysku zewnętrznego powinien on pojawić się w menedżerze plików jako zamontowany.

Yes, when you plug in an external drive, it should show up in your File Manager as mounted.

Proszę dać mi znać, jeśli źle zrozumiałem twoje pytanie.

tak problem rozwiazany bratanek mi pomogl bo mialem takie zdazenie ze dysk byl widoczny ale uprawnień nie bylo abym zdjecia przenosil. tak sie dzieje jak podczas instalacji systemu nie zaznaczy się czegoś ważnego . To juz wiem jak sie robi.A bratanek cos tam poczarowal z adresami dyskow kiedys i ja to zrozumiem Pozdrawiam

1 Like

Good news. I am glad your nephew could help you set up permissions.
:slight_smile: